Vaags Taal en Verhaal
Schakel hulp in van expert Titia Vaags

Schrijfcoach Redacteur Utrecht
Sinds 2006 is Titia Vaags van VaagsTaalenverhaal.nl zelfstandig schrijfcoach en schrijfdocent met als specialisatie kinder- en jeugdboeken. Cursisten en opdrachtgevers vinden haar betrokken, enthousiast en een snelle denker. Ze sluit snel aan bij ieders leerniveau en begrijpt vlot wat een opdrachtgever van haar verwacht.
Bij Scriptplus heeft ze het vak Kinderverhalen schrijven onder de knie gekregen, en tijdens de cursus Bureauredactie bij VOB heeft ze zich het vak van redacteur eigen gemaakt. De combinatie van kennisoverdracht en schrijven/redigeren in opdracht vindt ze zeer plezierig. Voordat ze Vaags Taal en Verhaal oprichtte, was ze technisch schrijver en consultant in het bedrijfsleven en hoofd publiciteit bij een festival. Haar taken bestonden onder meer uit het opzetten van tijdschriften en het schrijven van documentatie- en publiciteitsmateriaal. Voordat ze werkte studeerde ze filosofie om ten slotte af te studeren als taalkundige met als specialisatie kindertaalontwikkeling.
Mogelijkheden en tarieven
Ben je bezig met een kinder- of jeugdboek? Heb je je manuscript zo goed als afgerond en wil je een professionele analyse van je werk? Ik verzorg drie soorten manuscriptanalyses: de uitgebreide, medium en globale analyse. Ook is er de snelle scan. Voor alle soorten geldt dat ik inga op allerlei (technische) aspecten van het schrijfvak, zoals: klopt je stijl/woordgebruik bij de doelgroep die je voor ogen hebt? Is er genoeg afwisseling in zinsvolgorde, ritme? Kan de lezer zich inleven in het verhaal? Hoe beschrijf je ruimtes en personages? Zijn je dialogen to-the-point? Hoe zit het met de spanningsopbouw en de verhaallijnen? Etc. Natuurlijk ga ik in op wat er goed gaat en waarom, waar ik vragen over heb en waar ik suggesties voor verbetering zie. Het spreekt vanzelf dat ik probeer om je zo goed mogelijk te motiveren en stimuleren bij je schrijfproces. Je ontvangt heldere opbouwende feedback en handvatten die je meteen kunt toepassen bij het (her)schrijven van (delen) van je manuscript.
Uitgebreide analyse bestaat uit drie delen: aantekeningen in jouw manuscript, een analyse van 5-6 A4-tjes en een mondelinge toelichting. Kosten: € 20,- per 1000 woorden.
Medium analyse bestaat uit twee delen: aantekeningen in jouw manuscript en een mondelinge toelichting. Kosten: € 15,- per 1000 woorden.
Globale analyse bestaat uit een mondelinge toelichting. Kosten: € 10,- per 1000 woorden.
De kosten gelden vanaf 10.000 woorden. Is de tekst korter, dan ontvang je een offerte op maat.
Snelle scan: een globale analyse van je tekst die uit maximaal 3000 woorden bestaat.
Alle bedragen zijn totaalbedragen, er komt geen BTW bij. Schrijvers die via Pumbo bij me aankloppen krijgen 5% korting.
Ik kan je begeleiden tot het moment dat we het beiden geschikt vinden voor publicatie. Je kunt bijvoorbeeld een losse inspiratiesessie boeken, waarin ik je weer op weg probeer te helpen als je even vastzit met schrijven. Daarnaast kan ik je tekst ook kan redigeren en corrigeren voordat je hem opstuurt naar een of meer uitgeverijen. Verder geef ik op verzoek ik advies bij welke uitgeverijen je je manuscript kunt aanbieden. Dit kan variëren van een uitgave in eigen beheer tot het aanschrijven van reguliere uitgeverijen. Ook kan ik je helpen bij het schrijven van een synopsis en een begeleidende brief.
Portfolio